Az EU akkor se enyhítené az orosz szankciókat, ha Amerika ezt szeretné

2025. március 28. 08:39

Nem enged Washingtonnak Brüsszel.

2025. március 28. 08:39

Antonio Costa, az Európai Tanács elnöke azt közölte csütörtökön: tovább folytatják a szankciók általi nyomásgyakorlást Oroszországra. Costa szerint 

az igazságos és tartós ukrajnai béke elérése érdekében fenn kell tartani a nyomást Oroszországon.

Csütörtökön az európai vezetők Párizsban találkoztak egymással és Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel. A találkozó célja, hogy kollektív választ adjanak Trump szankciókkal kapcsolatos nézeteire – az amerikai elnök szerint a szankciók enyhítése terelhetné Moszkvát a háború lezárása felé.

Az EU utoljára február 24-én vetett ki szankciókat – a tizenhatodik szankciós csomagot – Oroszországra, amik az alumíniumimportot, az árnyékflottát és a vegyi exportot célozták.

Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke akkor Von der Leyen bizottsági elnökkel és Costa tanácsi elnökkel azt közölte: egy kihívásokkal teli nemzetközi környezetben fenntartják szolidaritásukat Ukrajnával. 

 

A nyitóképen Antonio Costa Zelenszkijjel és Von der Leyennel (NICOLAS TUCAT / AFP)

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich99
2025. március 29. 11:02
A náci farok csóválja a brüsszeli kutyát!
nitsahon
2025. március 28. 17:08
NEM a (brüsseli) FAROK CSÓVÁLJA a KUTYÁT.
polárüveg
2025. március 28. 14:16
Addig fűrészelik szépéletű nyugati politikusok Trump békeoffenzíváját, míg rájuk csapja a NATO ajtaját. Nem fogja tűrni sokáig Trump a vele való kekeckedést. Akkor lesz vége Európa sírásói = nyugati politikusok bulijának.
Reszelő Aladár
2025. március 28. 13:05
Az EU szempontjából nem azt mondom, hogy logikus. Inkább azt hogy nincs más választásuk. A szankciókat is saját sikerként kell tudni eladni, ha csak simán kitáncolnak belőle, akkor miért csinálták? Egy portugál bármikor bemutatja, hogy igenis lehet élni ruszki olaj nélkül, hogy Magyarországnak nincs tengerpartja és a horváok pedig a piaci ár ötszörösét kérik, az nem az ő bajuk. Igazából az a beteg, hogy hiába lesz vége a háborúnak, az EU attól még folytatni fogja a szankciókat, hiszen nem csak a múltért kell megbüntetni Oroszországot, hanem a kedvét is el kell venni. Ha pedig az erőforrásaikat másoknak kell eladni, akkor nekik rossz lesz.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!